DUOCACIB Nitra 2016

Letos podruhé jsme se rozhodli zúčastnit dvoudenní výstavy na Slovensku v Nitře. Jedná se o mezinárodní výstavu a byli nominováni zajímaví rozhodčí. Společně s kamarádkou Vlastou jsme se přihlásily a doufaly, že si opět užijeme krásný a příjemný víkend, jelikož se nám podařilo zamluvit opět tu úžasnou chaloupku na Radavě stejně jako loni. Společně s námi se ubytovala také Míša a její kamarádka Iveta. Obě na výstavu vezly své portugalské vodní psy. 

V sobotu posuzoval slovenský rozhodčí TIBOR HAVELKA. Nasadil velmi svižné a svérázné temo, ale stíhal psát i posudky. No nebylo se čemu divit, když měl v kruhu tři plemena a celkem skoro 100 psů. Přesto bylo jeho posuzování velmi korektní. 

Vlasta nastoupila do třídy pracovní se svým psem Hawkeym a vyhěhali si spolu krásné druhé místo a V2res.CAC. Já měla přihlášenou Niku do mladých, která byl opět velmi silně obsazena (10 fen), a společně jsme získaly V3. Erunka nastoupila do třídy pracovní, kde jsme tedy byly jen dvě fenky, ale i tak jsme zvítězily a odnesly si V1 CAC. K mé velké radosti nám pan rozhodčí udělil také CACIB a v závěru nám titul BOB utekl opravdu o fous. Nakonec jej získala mladá fenka, která obdržela také BOJ. 

Dream Domenika Evigold V3 Era z Botičských Meandrů V1 CAC CACIB

 

Po odvystavování jsme se vrátili zpět na naše ubytování, hodili nohy na stůl a dostolva si užívali volna a krásného počasí. Ještě jsme tedy doladili poslední detaily na naši hafících na nedělní posuzování a pak už jen relax. Bohužel Erunka si asi někde na zahradě špatně šlápla a otevřela si na tlapce starou ranku, a tak začala kulhat. Asi to měla citlivější, a tak jsem se rozhodla, že s ní v neděli nenastoupím, protože nemám ve zvyku tahat psa do kruhu za každou cenu. 

V neděli posuzovala finská rozhodčí P. HEIKKINEN-LEHKONEN, kterou jsme nikdo neznal, a tak jsme to chtěli zkusit. Vlasta předala vystavení svého Hawkeyho mladému handlerovi, Honzovi, který už s Kokinem letos vyběhal několik ocenění a hlavně s ním Kokino většinou lépe běhá. A ukázalo se to jako dobrý nápad. Hawkey se velmi dobře předvedl, získal CAC a v závěru také CACIB a BOS. No byly jsme s Vlastou obě ve štěstí, protože tím H dokončil slovenského šampiona krásy a přidal další titul do kasičky na Interšampiona. A jelikož jsem měla pochroumaná záda a Nikuška byla opět plná elánu, tak jsem požádala Honzu o předvedení naší Niky. Měl trochu obavy, protože ji nikdy nevedl, ale Nika je v kruhu profík a stojí jako panenka, což se ukázalo jako pravdivé.. :) Honza Niku krásně předvedl a z počtu 10ti mladých fen si vyběhali známku Výborná a krásné druhé místo!!! Tímto Honzovi ještě jednou gratuluji :)

Dream Domenika Evigold V2 

 

Ještě jednou gratuluji Vlastičce za super úspěch a hlavně jí moc děkuji za foto-asistenci, protože jinak bychom z holkama neměly v sobotu žádnou fotku. :) Míše a Ivetě moc děkuji za milou společnost na chaloupce. Bylo to bezvadné :)