O nás

Jsme rodina, která miluje psy a nejvíce nás oslovili zrovna retřívři. Jako první pejsek si k nám našel cestu labradorský retrívr Maxík, kterého jsme si pořídili v roce 2006. Maxík byl typickým představitelem svého plemene - dobrosrdečný, aktivní a milující lidi. Provedl nás první fází života pejskaře, naučil nás, co vše obnáší mít psa, jak správně přistupovat k jeho výchově a především nám ukázal, jak všestranné dokáže toto plemeno být. Byl první jedinečný a nezapomenutelný, byl opravdový přítel, a ač nás opustil již v 9 letech, tak na něho nezapomeneme.

 

Proč tedy nakonec zlatý retrívr?

Jako holka jsem toužila toto plemeno mít. Vždy se mi tihle zlatí fešáci rýmovali se slovem rodinný přítel, a tak jsem se rozhodla, že se k této představě vrátím a zlatého retrívra si opravdu pořídím. Byla to Laruška, která mi otevřela svět tohoto úžasného plemene. Společně jsme objevily další úžasné vlastnosti a dovednosti, které spolu můžeme rozvíjet. Začaly jsme spolu cvičit lovecký výcvik a working testy. Díky ní jsem poznala řadu další skvělých majitelů tohoto plemene a z mnohých se stali moji přátelé.

Díky Larušce jsem se rozhodla založit naši chovatelskou stanici, protože jsem se chtěla zařadit mezi chovatele tohoto úžasného plemene. Stalo se tak v roce 2010, kdy nám z FCI přišlo potvrzení o registraci chovatelské stanice s názvem EVIGOLD. Je to jakýsi kompromis mezi mým křestním jménem a slovem „gold“, které nevyjadřuje jen barvu zlatého retrívra, ale také zlatou povahu, která je s nimi pevně spjata.

Nicméně odchov štěňat není naší prioritou a nikdy nebude! Vzhledem k tomu, že nejsme množírna a pejsky máme především pro radost, přátelství a chvíle strávené s kamarády pejskaři, tak tomu ani nikdy jinak nebude. Pokud se rozhodneme mít štěňátka, tak k tomu přistupujeme velmi zodpovědně a věnujeme tomu maximální čas a pozornost. Naše štěňátka vyrůstají v milujícím a bezpečném prostředí plném podnětů a kvalitní péče.

V naší rodině najdete hned několik představitelů zlatého retrívra, někteří jsou z našich vlastních odchovů a někteří z vybraných chovatelských stanic od našich přátel. Zakladatelem chovu se stala opravdu Lara a z prvního vrhu jsem si nechala Andrýska. O rok mladší než Laruška je Bocinka, kterou mám od své kamarádky z Moravy a je taky jedinou v naší smečce, která se pyšní smetanovým odstínem kožíšku. Jako třetí fenku jsem si pořídila Eru od kamarádky Zuzky z Prahy a po které mi zde zůstal pejsek Cody. Jako poslední do naší smečky přibyla fenka Gaia, což je vnučka po naší Erunce.

Celá naše smečka s námi žije v domě. Ač máme zahradu, tak žádné kotce ani boudy tam nenajdete. Naši psi součástí naší rodiny a proto s námi tráví veškerý svůj čas a my s nimi. Jsou kontaktní, a tak je od nás nelze oddělit. Pořídili jsme si je jako rodinné přítele a ne jako ozdoby na naši zahradu. Společně se věnujeme spoustě aktivit. Nejčastěji však brouzdáme po lesích a loukách a větráme si hlavu a tlapky. Občas se zúčastníme nějaké psí akce jako je výstava, výcvikové soustředění a někdy vyrazíme jen na setkání s přáteli a jejich pejsky.

Většina našich pejsků je lovecky upotřebitelná a v honební sezóně na drobnou občas vyrážíme jako psovodi na hon. Málokdo si uvědomuje, že zlatý retrívr je především lovecký pes, a přinášení střelené drobné zvěře je jejich přirozená vlastnost. A proto jim tuto radost z práce rádi dopřejeme.

 

Život bez zlatých retrívrů si již neumíme představit, stali se součástí každého dne, prožíváme s nimi hodně radosti a poznali jsme díky nim další skvělé přátele..