KV RK Konopiště 2010

O víkendu jsem se s našima holkama vypravila na klubovou výstavu Retriever Klubu, která se konala v krásném prostředí zámku Konopiště. Přihlášenou jsem měla Bocinku po oba dva dny do třídy mladých. Vyrazila jsem brzo ráno a do neděle jsem měla domluvený hotel v nedalekém Benešově.
V sobotu nám počasí krásně přálo, svítilo sluníčko a bylo příjemně teplo. Plac byl sice podmáčený, ale díky hezkému počasí jsme to tolik nevnímali. Sešla se zde spousta známých tváří a tak celý den ubíhal ve velmi příjemném a přátelském duchu.
Do třídy mladých mělo nastoupit v sobotu 21 fen, ale 3 se nezúčastnily. Posuzovala nás paní rozhodčí Mrs. Gail Brodie z GB. Při prvním posouzení jsme dostaly známku Výborná, a tak jsme šly běhat ještě o pořadí. Vzhledem k vysokému počtu fen si paní rozhodčí vybrala fenky do užšího výběru 6ti nejlepších, kam jsme se s Bocinkou také probojovaly. Pořadí jsme sice už nezískaly, ale i tak jsem velice spokojená. Posudek je velmi pěkný bez menší výtky.
Na závěr dne, kdy byly přichystané soutěže, jsme byly s Bocinkou ještě přizvány, abychom reprezentovaly Bocinky tatínka Montyho v soutěži o nejlepšího plemeníka, kterou vyhrál.
V neděli se počasí zkazilo a tak jsme většinu času trávily s mojí kamarádkou Sylvou pod přístřeškem a jen jsme vyčkávaly na náši třídu. Tentokrát posuzoval pan rozhodčí Mr. M. Watkins. V kruhu a kolem něj již bylo značné bláto, a tak udržet pejsany v přílišné čistotě byl skoro nadlidský výkon. Ale rozhodčí byli tolerantní a chápali, že holt je bláto a nedá se nic dělat. I v neděli jsme si vyběhaly známku Výbornou bez pořadí. Bocka se v neděli už nechtěla vůbec předvádět. Velký podíl na tom měla asi i pošmourná nálada z deště a únava z předešlého dne. I tak jsem z výstavy odjížděla velice spokojená z krásných výsledků a posudků.
Chci touto cestou poděkovat Janě za pěknou fotku Bocinky v postoji, také za morální podporu Janě, Vlastě, Sylvě, Zuzce, Evě i Veronice H. Také za spousty dobrých rad a informací, které jsem dostala. Samozřejmě gratulujeme Bocinky tatínkovi - Montymu - , který si z výstavy odvezl spousty ocenění, které si právem zaslouží, také jeho odchovům, které si vedly na výstavě výborně.

Posudek sobota:
velmi pěkný typ, hezký celkový dojem, dobrá délka krku, dobře položená lopatka, vyrovnané úhlení vpředu i vzadu, silné horní linie, dobře se pohybuje.

Posudek neděle:
milá hlava, laskavý výraz, dobré položení ramen, dobré hroní linie, hezké úhlední v koleni, v klidu - dobrý pohyb.


Na fotky se můžete podívat zde a nebo na vybrané v naší fotogalerii.