Maxíkův první cvičák

Od 3 měsíce do 7 měsíce jsme s Maxíkem navštěvovali místní cvičák pod vedením pana Štěpánka. Maxík se začal učit základní poslušnosti. Výcvik se mu velice líbil. Začali jsme nejdříve se seznamováním s různými překážkami, abychom si vybudovali vzájemnou důvěru, ale vzhledem k jeho vyvíjejícím se kloubům jsme chodili jen trubkou a po kladině. A hlavně jsme se tam začali učit přivolání, což je v podstatě ten nejdůležitější povel, to jsme později také pochopili.

Maxíka výcvik ohromě bavil. Do všeho se vrhal s nadšením. Některé dny se chodilo také cvičit do města, protože tam se pejsek také musí naučit pohybovat a orientovat. Velmi často jsme chodili do lesa, který byl hned vedle cvičáku. Tam se pejsek učil hledat pánečka, který ne vždy musel být na první pohled vidět. Max byl vždy neuvěřitelně šťastný, když nás našel. Dokonce jsme si párkrát také zkusili .. trénujeme aport ..jízdu na kole s pejskem, ale vzhledem k vývoji kloubů to bylo opravdu jen na sto metrech. V půl roce jsme se s Maxem začali učit chůzi u nohy, to už pro Maxíka tak zábavné nebylo, ale snažil se. Také jsme začali poprvé trénovat aport podle rad výcvikáře. A to byla pro Maxe vyložená legrace. To si užíval a nošení si zamiloval. V sedmém měsíci nám pak Maxík onemocněl, takže jsme přestali na tento cvičák chodit, protože musel být v absolutním klidu.

Pokud by měl někdo zájem, tak je to cvičák v Pardubicích, případně mohu poskytnout telefonní číslo na pana Štěpánka, který vede výcvik. Je to klasická K9.

 

 


Více fotografií z Maxíkova prvního cvičáku naleznete zde.