MVP - DUOCACIB Praha 2016

Po absolvování loňské výstavy v Praze, kde jsme v sobotu seděli až do židlí, protože Eru získala titul BOB, jsem si říkala, že letos přihlásím max jeden den. Loni to bylo dost náročné. Přeci jen dva dny v hale.. no což, v srpnu jsem dostala nápad, že by Eru mohla dodělat titul grand-šampiona ČR, ke kterému jí chyběl pouze jediný titul CAC z mezinárodní výstavy, a tak abych zvýšila naše šance, tak jsem opět přihlásila oba dny. Střílela jsem na slepo, protože ani jednoho rozhodčího jsem vůbec neznala. Přihlásila se samozřejmě také Zuzka s Nikou, protože to mají holky doslova za rohem. Byla jsem ráda, protože jsem tak mohla složit hlavu na obě noci k Zuzce. Za což jí moc děkuji!!! Bylo to s kompletním servisem!

V sobotu ráno jsme dorazily všechny 4 celkem svěží a zvědavé na výstavu. Byli jsme po oba dny umístěni v těch novějších halách, takže WC i káva byla blízko :) a navíc spousta prostoru kolem kruhů. Avšak co se pak začalo dít v kruhu, předčilo všechna naše očekávání. Sobotní rozhodčí byl pán z Austrálie (o to byla naše zvědavost větší), avšak panu rozhodčímu už muselo být minimálně přes 80 let, měl problém s otáčením i ohýbáním, nechodil daleko od stolu. Všichni měli posudek téměr totožný. A co bylo horší, když třída skýtala více ne 4 hafany, tak ti co stáli dál už neměli šanci na umístění. Obvykle pan rozhodčí vybral do pořadí pejsky, které měl v zorném úhlu. Nemyslím si, že to dělal schválně, ale prostě to pro něho bylo náročné. Horší posuzování jsem opravdu nezažila. 

Díky tomu, že jsme nestáli od pana rozhodčího daleko, tak jsme nedopadli špatně:

rozhodčí: Baker Richard, AUS
Dream Domenika Evigold - mezitřída V2, res.CAC
Dream Rose Evigold - mezitřída VD
Era z Botičských Meandrů - tř. šampionů V1, CAC

Dream Domenika Evigold 22 měsíců Era z Botičských Meandrů 4 roky

 

V neděli jsme si náladu zlepšili. Pan rozhodčí evidentně zlatého retrívra už viděl. Posuzování mělo hlavu i patu, vše bylo dobře zorganizované a posudek měl každý svůj na svého psa. Naše výsledky se sice od soboty skoro vůbec nezměnily, ale měli jsme z toho mnohem lepší pocit. 

rozhodčí: De Cuyper Jos, B
Dream Domenika Evigold - mezitřída V2, res.CAC
Dream Rose Evigold - mezitřída VD
Era z Botičských Meandrů - tř. šampionů V1, CAC, res.CACIB

Dream Domenika Evigold 22 měsíců Dream Rose Evigold 22 měsíců Era z Botičských Meandrů 4 roky


Erunka se získanými tituly CAC dodělala titul Grand šampion ČR, čímž mi samozřejmě udělala velikou radost! Rose bohužel na výstavu přišla oba dny bez kožíšku :) navíc holka potřebuje ještě trochu nabrat na hmotě, proto po oba dny dostala známku Velmi dobrá. A co mi udělalo velkou radost, tak řada pejsků, která před výstavou prošla pod mýma rukama ve stříhárně, tak se umisťovali po oba dny. Takže všem majitelům ještě jednou gratuluji a děkuji za důvěru! A ještě jednu velikou gratulaci posílám naší kamarádce Janě M., která se svou Joy v neděli vyhrála třídu otevřenou!!!

Nika samozřejmě opět sklidila kritiku za výše nesený ocas. Jinak z ní byl pan rozhodčí zcela omámen :) No myslím si, že díky tomu ocasu se stane Nika opravdu nezapomenutelnou pro hodně lidí, a možná i rozhodčích. Někteří jí ten natěšený temperament odpustí, někteří bohužel ne. Ale svět se nehroutí, důležité je, že jsou holky zdravé a běhá jim to o 106 hlavně za bažantem :)

Na závěr ještě dodám, že v sobotu po výstavě jsme si s holkama udělaly naprosto super podzimní procházku, kde jsem cvakla i několik podzimních momentů :) A po té jsme strávili naprosto super večer s naší kamarádkou Danuškou, která s námi byla i na výstavě a po oba dny se jí Majdalénka krásně ve třídě mladých prezentovala, v neděli dokonce holky skončily druhé! Moc gratuluji Danuško!

Era & Lexy & Nika