Národní výstava Brno a první sníh

Už v pátek jsme dojeli na návštěvu k Mirce, naší chovatelce od Bocinky, protože bydlí nedaleko Brna a nabídla nám nocleh před výstavou, abychom nemuseli jet brzo ráno takovou dálku. Bocinka tak měla možnost se setkat se svojí maminkou Sárou a hlavně se po dvou měsících ukázat Mirce, která z ní byla moc nadšená. Dostali jsme pochvalu, že je krásně osvalená. :-) Také jsme se seznámili s prozatímním členem jejich smečky - s Bojárkem. Je to úžasně umazlené štěně, které jim neustále visí na očích. Snad se dostane do dobrých rukou, kde ho budou mít rádi, případně zůstane u Mirky. ;)
Druhý den brzy ráno jsme odjížděli na výstavu. Velice jsem se těšila, protože se měl sejít celý vrh B. Cestou jsme nabrali Belinku, která má úžasný kožich. Je vidět, že bydlí venku. :-) Na výstavě jsme se "pohodlně" usadili. Byli jsme opravdu velmi rádi, že organizátoři přesunuli výstavu do prostor pavilonu D, protože venku poměrně nepřetržitě lilo po celé dopoledne a sluníčko se ukázalo až v odpoledních hodinách. Boci s Larou si zalezly do domečku, čímž daly na jeho, že chtějí spát. :-) Jako další dorazil Berny. Je z něho pořádný kus psa s velmi přátelským kukučem. Později dorazila také Brituška. Musím říct, že Brituška s Bocinkou jsou si v xichtíku neuvěřitelně podobné. Je vidět, že jsou to sestry. S Bárou (jak teď Britušce říkají) neustále šili všichni čertíci, a tak se potvrdila její neposedná povaha, která ji držela už jako štěňátko u maminky. K naší lítosti bohužel nedorazil Badeček, což nás velmi mrzelo, protože nám chybí na fotce a vůbec nevíme, jak vypadá. :-( Doufáme, že na sebe budeme mít štěstí příště, protože je to opravdu velmi nadějný pes a byla by škoda jej nevystavovat.
Před jedenáctou hodinou konečně dovystavovali psi a fenky šly na řadu. Do třídy štěňat nás nastoupilo 6. Baruška byla svěřena do rukou profesionála, dcery paní Hubíkové, Veroniky - šlo to oběma skvěle!!! Náš vrh B představoval polovinu celé třídy štěňátek. :-)) Pan rozhodčí Adlt byl velmi pečlivý a přísný, dbal na pěkné předvedení a vytýkal sebemešní chybičky. Byli jsme všichni velmi překvapeni, jelikož CHS z Jiřího zahrady obsadila první tři místa!! Bocinka byla dnes velice "líná" se předvádět a vystavovat, možná na ní bylo čekání moc dlouhé, a tak jsem se při vystavování poměrně zapotila, i tak jsme si vybojovaly krásnou známku VN s třetím místem! Posudek je sice velmi strohý, asi paní zapisovatelka nestíhala psát, protože pan rozhodčí toho říkal mnohem více, ale to nevadí, alespoň jsme to slyšely. ;) Velkou radost jsme udělali také paní Hubíkové, protože vrh B je po jejich Montym. Ze štěňátek byla nadšená, doufáme, že jí budeme moci dělat radost i nadále. (příště budeme více trénovat postoj ;) )
Loučit se nám nechtělo, ale museli jsme. Ještě jsme byli pozdravit kamarády od labíků - Janu a Lucku. A po dlouhé době jsme také viděli Renatu a pomuchlali jejich nový přírůstek - Káju. Je to mazlík. :-) Bohužel všechny, co jsme chtěli, tak jsme nestihli najít nebo potkat, tak doufáme, že se nám to zadaří příště.
Jelikož při cestě do Brna jsme jeli přes Vysočinu, kde byly závěje sněhu, tak jsme bafanům slíbili relax a řádění v prním letošním sněhu. Chybu jsme rozhodně neudělali. I Bocinka, která viděla sníh poprvé, řádila jako neřízená střela - z ospalého štěňátka z výstavy byla rázem bílá šmouha. :-))) Trochu jsme vymrzli, ale vůbec nám to nevadilo. Pejsani byli spokojení a ani se jim nechtělo pak zpět do auta.
Velice děkujeme Mirce za poskytnutý nocleh a společnost na výstavě, je to fajn mít morální podporu! Už se těšíme až si to v Brně v únoru na DUO CACIBu zopakujeme!!