Procházka v Hrádku u Nechanic

Na sobotu jsme byli pozváni na krásnou procházku do okolí zámku Hrádku u Nechanic. Týden před tím tady stále pršelo a na víkend byla vesměs kladná předpověď, která nás nezklamala. V sobotu bylo opravdu jako na jaře a svítilo sluníčko. Myslím, že nám všem to přidalo na náladě.
Ke společné procházce nás pozval Pavel s Ditou a Ullou, kteří byli na návštěvě v Hradci Králové. Já jsem ještě napsala Dáši, která sebou na procházku vzala malou Faith. Té už je pět měsíců a je z ní pěkné éro, hodně vyrostla a hezky poslouchá svoji paničku. Taky byla po procházce asi nejméně špinavý pejsan. :-)
Na procházku jsme si krom dobré nálady vzali také lítající talíř, který má Maxík moc rád. Na procházce si našel novou kamarádku Ullu, která velmi intenzivně sdílela jeho názor na hru mezi pejsany. Byl na ně skvělý pohled, jak se přetahovali a honili kvůli talíři. No Maxík byl úplně v sedmém nebi.
Nejdříve jsme si prošli zahradu kolem zámečku a pak jsme se vydali do obory. Vzhledem k tomu, že ještě není sezóna, tak jsme v okolí nepotkali téměř nikoho. Zato bylo na cestě spousta bláta a louží, které udělaly radost hlavně Larušce, která po chvilce vypadala jako špindíra. V oboře jsme také narazili na takový menší rybníček, nebyl nijak hluboký, pejsani v něm skoro ani plavat nemohli, ale na vyblbnutí nám to stačilo. Nejvíce času v rybníku strávil Maxík jakožto správný vodník. Také se poprvé osmělila Ullinka a skočila tam i naše Laruška, z čehož mám velikou radost, protože zatím k vodě neprojevovala přílišnou důvěru.
Během procházky jsme lovili ty nejlepší snímky našich chlupáčů. Nejtěžší bylo ulovit malou Faith, která ani chvilku neposedí a navíc je neuvěřitelně rychlá, takže většina pokusů skončila fiaskem a hlavně černou čmouhou na fotce. Pomohlo nám sluníčko a podařilo se několik pěkných snímků malé Faith udělat. Určitě si naše fotografie nezapomeňte prohlédnout ve fotogalerii.
Při cestě domů jsme se ještě zastavili na písíku u Opatovic a vykoupali Maxíka, protože byl od bláta až za ušima. Larušce se do studené vody nechtělo, a tak jsme měli doma akci sprcha. :-)
Musím říct, že jsme se opravdu moc hezky prošli, i to počasí nám přidalo na náladě. Děkujeme kamarádům za pozvání a už se těšíme na další procházku.