Sobota v Hnátnici

V sobotu 2.5. jsem se s Larou vydala na výlet směrem k Ústí nad Orlicí. Dostala jsem pozvání od našich přátel, abychom je navštívili na jejich chatě ve vesničce zvané Hnátnice. Cesta k nim byla velmi klikatá, ale už kolem deváté jsme v pořádku dojely a nebyly jsme jediné. Zároveň s námi také dorazila Vanda se svojí Dárlý.
Celé dopoledne jsme příjemně strávili posezením na zahradě u chaty. Zahradu mají krásnou, ocenili to i pejsani, kteří tam řádili jako utržení ze řetězu. Kolem zahrádky se táhne takový potůček, do kterého se někteří chodili chladit. Tedy všichni kromě Larušky, na kterou to bylo asi moc studené. :-))
Na oběd jsme si zajeli do jedné restaurace nedalo chaty. Po výborném smažáku a točené kofole jsme se vydali na procházku kolem zříceniny Lanšperk. Na cestu nám krásně svítilo sluníčko. Pejsani lítali v přilehlých polích a chvílemi se nám i ztráceli, jelikož obilí už dosáhlo docela velké výšky. Také jsme si po cestě pocvičili aporty, všichni pejsani byli šikovní a donesli. V lese objevila Lara s Dárlý obrovské kaluže, které byly ovšem plné bahna, a tak z nich za chvíli pěkní čuníci! Ale ohromně se jim to líbilo, a tak nezůstalo při jednom ráchání. :-))
Při zpáteční cestě jsme si na schlazení koupili ještě nanuka a pak jsme se vrátili zpátky na chatu a vychutnali si kávu. Na pejsanech nebyla vůbec znát žádná únava, a tak dál neúnavně řádili na zahradě, běhali za míčkem a ráchali se v potoce.
Od pana domácího jsme dostali ještě pozvání na výborné grilování, chvilku jsem měla strach, jestli mě to auto uveze zpátky domů, jak to bylo dobré. :-)
Večer jsme s Larou odjížděli příjemně unavené a spokojené z krásně stráveného dne s přáteli. Děkujeme Janě a Markovi za pozvání, ráda jsem viděla také Evču od Deniho a hlavně po dlouhé době také Vandu s Dárlý. Naše fotky najdete ve fotogalerii, pak můžete juknout na fotky od Vandy a od Jany.