Strmilov letos již potřetí

Letos jsem se již potřetí vypravila na naprosto skvělý výcvikový tábor pro retrívry ve Strmilově. Jelikož Zuzka kvůli nečekanému hárání Nikušky nemohla jet s námi v srpnu, tak jsem se uvolila jet i v říjnu. Ne že bych nechtěla :) Přiznávám zcela otevřeně, že se mi tam velice líbí a ráda se tam vracím. Je tam kupa skvělých lidí, výborná atmosféra, spousta smíchu, výborné terény pro výcvik atd. 

Takže tradičně jsem vyzvedla ve čtvrtek Zuzku v Praze a už jsme pelášily o 106 s našimi chlupáči směrem jih Čech. Tentokrát se jednalo opět o prodloužený víkend, o to víc si to člověk musí užít. Jelikož jsme jely jako náhradnice, tak jsme bydlely v chatce ve vedlejším kempu. Bylo to hned za rohem, ale mělo to své kouzlo. Chatka byla mnohem větší, měla svou kuchyňku a vchod byl rovnou u lesa, takže venčení hafanů bylo naprosto super. 

V pátek se k nám ještě připojila Bára s Metem a Cyrem, který se nekonečně zamiloval do Nikušky. Ta následující dvě noci strávila se Zuzkou v posteli, aby ji Cyrilek neotravoval :D Musím říct, že jsme se opět všichni skvěle bavili a moc jsme se nasmáli. V pátek sice fučel strašně studený vítr, ale to nám náladu nezkazilo. Skvěle jsme se zahřáli výborným svařákem od pana Marka. 

V pátek i v sobotu jsme pilně cvičili na dva turnusy. Po oba dny pod vedením samotné Evči Píchové. Cody skupinku potřebuje jako prasátko drbání. Ale děláme pokroky. Klidy jsou pro něj už mnohem snesitelnější, jen stále chybí spojení mozku a rychlosti. Ale to třeba přijde věkem :) Jak vidno, tak sestra Nika je na tom zcela stejně. 

Na neděli byla nachystaná soutěž družstev. Byli jsme rozlosování do skupin po 3 a všichni jsme startovali na 4 disciplínách. Ve všech šlo o poslušnost, přesnost a v některých i o rychlost. Cody mě na některých opravdu mile překvapil. Celkově si naše družstvo vedlo velmi dobře a při vyhlášení jsme byli až zaskočeni, že jsme skončili na celkovém 3.místě z 15ti družstev. 

Opět moc děkuji všem za vytvoření skvělé atmosféry a Evče Píchové za celkovou organizaci. Už opět sleduji, kdy se vynoří možnost přihlašování táborů na příští rok, abych se na některý zapsala a mohla vyrazit na skvělou dovolenou. 

část našeho výcvikového týmu - Lexy, Stela, Cody a Nika