Víkend s kamarády v Rájci

V pátek jsme se vypravili do Rájce Jestřebí. Maxík už nemohl dospat, a tak jsme vyrazili poměrně brzy. Dorazili jsme kolem poledního a hned se vrhli na grilování. Společnost nám tam krom domácích pejsanů dělal roční německý ovčák Kazan a 2,5 letý JRT Capone.
Když jsme byli všichni spokojení a najedení, tak jsme se naskládali do aut a jeli vykoupat naše chlupatce. Nedaleko jsou lesní jezera, která se loni opravovala a nikdo tam nebývá. Psy jsme nemuseli nijak pobízet a během mžiku byli všichni ve vodě. Také jsme si pocvičili aport z vody. Pejsani byli šikovní a všichni aport donesli. Aport byl doprovázen střelbou ze startovací pistole, aby si pejsani na střelbu zvykali - především Lara a Faith jakožto ještě mladé a nezkušené. :-))
Druhý den jsme se zúčastnili plánované výcvikové procházky pod záštitou výcvikové školy AlanShop. Auty jsme popojeli k místnímu ranči, kde také chovají koně a skalní kozičky. Vydali jsme se na cestu po okolních lukách a lesích. Během cesty byly na pejsky chystány různé situace v podobě střelby, dělobuchů apod. Honza se také zahalil do pláště a zkoušel reakci pejsků. Všichni pejsci byli naprosto v klidu a v pohodě tyto situace ustáli.
V polovině procházky jsme měli zamluvený oběd na ranči. Pan majitel měl domácí uzené, což jsme si všichni nechali rádi líbit a s chutí se najedli. Po dobrém obědě jsme ještě vyrazili na poslední etapu výcviku. Hráli jsme si na schovávanou a pejsci nás museli hledat v obrovském stohu slámy. Bavilo to jak nás, tak hlavně naše čtyřnohé.
Moc děkujeme, že jsme se mohli procházky zúčastnit. Díky nádhernému počasí jsme také nafotili několik pěkných fotek, které naleznete v naší fotogalerii.