Víkend s přáteli v Křenovicích

Předposlední víkend v květnu jsme strávili se svými kamarády v Křenovicích a při té příležitosti nás vzali na výlety po Moravském krasu. V sobotu jsme se vydali k jeskyni Pekárna(viz. foto pravo). Auta jsme nechali Pod Hádkem na parkovišti. Po cestě se pejsani několikrát vykoupali v rybníku, našli si tam nového kamaráda - hovawarta, který má teprve 3 měsíce. Tak tam spolu chvíli u vody běhali (viz. fotky).
Výšlap k jeskyni nám dal trochu zabrat, protože bylo poměrně teplé počasí, ale nakonec jsme kopec zdolali a příjemně se ochladili v prostorách jeskyně.
Pejsani doma usnuli jako když je do vody hodí. Když si odpočali, tak jsem vytáhla z lednice připravený dort pro Larušku, jelikož v neděli slavila svoje první narozeniny. Na dortu si nakonec pochutnali všichni včetně nás, protože to byl klasický piškotový dort s tvarohem a ovocem. Laruška nám ještě před tím lehce zapózovala u dortu. A já si v duchu zavzpomínala na tu malinkou kuličku, kterou jsme si přivezli před deseti měsíci domů a jak to všechno rychle uteklo a z Lary už je veliká slečna.
Druhý den dopoledne jsme vyrazili na další výlet, a to na Rudické propadání. Byl to velmi zajímavý zážitek podívat se dolů do hloubky, kde mizela voda a odkud se vznášel až mrazivý chlad. S foťákem jsem se blíž neodvážila, jelikož tam bylo všude bláto a velmi se to smekalo, a tak jsem fotila jen z povzdálí. Udělali jsme si malý okruh po okolí a pak jsme autem popojeli k Býčí skále, kde bylo podstatně více lidí, a tak jsme si udělali v rychlosti jen výšlap na vyhlídku nahoru a pak jsme vyrazili zpět domů za štěňátky.
Celý víkend nám svítilo sluníčko, a tak jsme si užívali pohody venku a i štěňátka se na chvíli podívala ven. Fotky štěňátek naleznete na stránkách chovatelské stanice z Jiřího zahrady.
Moc děkujeme za krásný víkend a těšíme se na příště i na další výlety po Moravském krasu.