Výlet do Brna

V sobotu 28.3. jsme se s Laruškou vypravily na procházku, kterou pořádala Mirka Květinová z výcvikové školy AlanBrno. Celý týden v Pardubicích pršelo a sobotní ráno také nepřineslo jiné počasí, a tak jsme se trochu s pochmurnou náladou vydali do Brna. Ale už po cestě blíže k Brnu začalo vykukovat sluníčko a déšť zcela ustal.
Procházka se konala na Velké Klajdovce. Sešla se hojná účast pejsků školáků. Všichni byli vyzbrojeni skvělou náladou. Byla jsem požádána, abych udělala krátkou přednášku o aportování, protože převážná část účastníků byli retrívři a také jedna ohařka. Nejsem žádný řečník ani profík a trenér, a tak jsem přednášku vedla spíš v duchu o tom, co se dá s retrívrem všechno dělat, jaké zkoušky lze absolvovat apod. Poté jsme si ukázali hravý aport s Larou a nakonec si všichni účastníci aport vyzkoušeli.
Pak jsme šli krásnou procházkou místními lesy. Místy jsme se trochu brodili bahnem, ale to nám na dobré náladě ze sluníčka neubralo. Ba dokonce některým pejskům se bahno moooooc líbilo.
Během procházky si pejsci také zacvičili – hlavně přivolání, chůzí u nohy a další povely jako sedni, lehni a stůj. Po procházce jsme si dali moc dobrý oběd a ještě chvíli povídali. Nakonec jsem Mirku ještě požádala o úpravu srsti mojí Larušky, protože se to potřebuji naučit a letos se chystáme na nějaké ty výstavy.
Během procházky se mi podařilo nafotit několik pěkných fotografií, tak jukněte do naší fotogalerie.