Jak krmíve své psy?

Za ty roky chovu retrívrů jsme ohledně výživy vyzkoušeli mnoho a velice málo se nám toho osvědčilo. Navíc o výživě je toho napsáno opravdu hodně, a tak bych se s Vámi zde chtěl podělit o své zkušenosti s krmením našich psů + přidala odkazy na články, které jsou si myslím více než důležité při rozhodování, co svému pejskovi do misky nasypete.

Na trhu existuje nepřeberné množství granulí, ve kterých se konečný spotřebitel musí notně topit a tápat. Haldy barevných obalů vybízejících k tomu, abychom si koupili právě ten s kukučem sladkých štěňátek a nádherných urostlých psů. A ano vážení, to je právě ono, co ty granulky většinou prodává včetně masivních reklamních kampaní, které jsou taktéž plny sladkých pejsků s krásnou srstí, zdravými zuby a hýřící vitalitou a příslib od výrobců, že právě po tomto krmení vám doma porostou naprostí šampioni. Milý chovatelé to je strašný omyl. Obsah balení není přímo úměrný krásnému obalu a kolikrát ani kvalita není správně vyvažována cenou. Stejně jako u lidí se můžete najíst ve fastfoodu nebo v kvalitní restauraci, tak i u pejsků najdete granulky typu fastfood a granulky s holistickou kvalitou.

Pokud nejste zastáncem granulí, pak je tu také varianta krmení přirozenou syrovou stravou - ani to není špatně a určitě si Váš pejsek pošmákne a vy máte naprostý přehled o tom, co svému psovi předkládáte.

Pokud přesto dáváte přednost granulím, tak z mého hlediska jsou v ČR dostupné 4 značky, které já osobně preferuji s odkazem na níže uvedené články. Jsou to tyto značky:

 

Doporučené články o výživě a granulích:

 

Pro lidi, kteří se rozhodli krmit stravou přirozenou, doporučuji tyto knihy:

  • Kniha: JAK KRMIT PSY aneb Vraž do toho osm kostí od úspěšné chovatelky Dr. Ireny SEHNEROVÉ.
  • Syrová strava BARF - Výživa psa a jídelníček přirozené syrové stravy BARF