Stříhání a úprava srsti zlatého retrívra

Zlatý retrívr je dlouhosrsté plemeno s přirozeně samočistící srstí a hustou podsadou. Jeho srst má neocenitelné vlastnosti a není třeba o ni pečovat speciálními přípravky a ani jej každý den dlouho vyčesávat. Nicméně nelze jej taky zcela zanedbávat a hlavně v období línání je potřeba mrtvou srst každý den vyčesávat. A alespoň 2-3x do roka bychom jej měli vykoupat v šamponu.

 

Úprava na výstavu?

Ve výstavním kruhu je to však již něco jiného. Výstava je přehlídka krásy a tak je potřeba přípravě srsti věnovat větší pozornost. V dnešní době už bohužel nestačí pouze pejska vykoupat a vyčesat, je potřeba odborného zastřižení některých částí, aby vynikly jeho linie. V tomto případě je lepší se svěřit do rukou člověku, který tento střih umí. Podotýkám, že ve většině psích salónů Vám tento střih neudělají, většinou ani netuší, že nějaká výstavní úprava zlatého retrívra existuje! Je lepší se o tom poradit s chovatelem, a pokud on sám nestříhá, tak Vám ve Vašem okolí jistě doporučí někoho, kdo tuto úpravu ovládá!

 

Co nabízím?

  • Ráda Vám zlatého retrívra na výstavu upravím. Stejně tak flat coated retrívra, který má střihovou úpravu stejnou.
  • Podmínkou ostříhání je, že pejsek bude den před střihem řádně okoupán v šamponu, aby byla srst čistá bez zaprášení. Lépe se pak upravuje do požadovaného tvaru a celá úprava jde mnohem rychleji.
  • Také raději upřednostňuji, když je u stříhání přítomen i majitel, aby byl pejsek klidnější. Doporučuji se obléci pohodlněji a sportovněji, přeci jen tam padají chlupy.
  • Upozornění! Zásadně stříhám pouze pomocí nůžek k tomu určených, nepoužívám elektrický strojek, který srst pálí a ničí.


Jak dlouho ostříhání trvá?

Záleží na trpělivosti pejska. Nepoužívám žádné vyvazování, a tak je potřeba, aby byl pejsek klidný a poslušný. Dále záleží na tom, jak moc je pejsek chlupatý a zda už byl někdy stříhaný, případně je upravovaný pravidelně. Obvyklá doba střihu je 60 – 90min.

 

Kolik to stojí?

  • Štěně a dorost: 200Kč
  • Dospělý pes / fena: 300-400Kč dle míry chlupatosti
  • Pravidelné stříhání po 3-6 týdnech: 200Kč

 

Jak dopředu se na střih objednat?

  • Pokud máte tmavě zlatého psa / fenku, tak je dobré stříhat 10-14 dní před výstavou.
  • U krémových a smetanových psů stačí týden před výstavou ostříhat.  

 

Pokud se jedná o dospělého psa, který je opravdu hodně zarostlý, tak volejte i měsíc před, je možné, že bude potřeba ostříhat 2x. Jedná se většinou (ne však vždy) o pejsky žijící venku v kotci nebo se pohybující většinu dne venku, a psi po zimě – mají hustší srst i podsadu.


Obvykle se mě lidi, kteří jdou absolvovat výstavu jen kvůli chovnosti, ptají, za jak dlouho pejsek zase zaroste, protože mají raději přírodnější styl. Obvykle po 2 měsících je úprava již špatně patrná.

 

V případě zájmu o stříhání pište na e-mail eva(a)retrivri(t)cz .

V tuto chvíli nenabízím koupání a foukání z časových i prostorových důvodů, ale do budoucna budu nabízet i tuto možnost.